Pijalnia wód w polanicy

Telewizyjny przebój Sanatorium Miłości doczekał się już trzeciego sezonu. Tym razem perypetiom seniorów możemy się przyglądać w otoczeniu urokliwych miejsc Kotliny Kłodzkiej, a sama Polanica – Zdrój, która od lat cieszy się słuszną renomą zacisznego kurortu, zyskała wspaniałą okazję do autopromocji. Ruszcie z nami śladami bohaterów telewizyjnego show.

Sercem uzdrowiska wciśniętego pomiędzy sprzyjające długim spacerom Góry Bystrzyckie i pełne skalnych osobliwości i pięknych panoram Góry Stołowe, jest park zdrojowy i bulwar nad Bystrzycą Dusznicką. Choć wszystkie uzdrowiska na Ziemi Kłodzkiej mają swój specyficzny klimat i urok, to jednak chyba do Polanicy należy palma pierwszeństwa w kategorii tych najbardziej zadbanych.

Herb miasta, tak przed wojną jak i obecnie zdobi symbol serca, który jak ulał wpisuję się dziś w temat Sanatorium Miłości. Serce w tarczy herbowej znalazło się nie bez przyczyny, bowiem właśnie w Altheide-Bad które później stało się Polanicą mineralnymi wodami leczono schorzenia kardiologiczne.

Na miejskiej trasie turystycznej
Na miejskiej trasie turystycznej

Dziś ten sam symbol, wyznacza szlak turystyczny wokół miasta długości około 26 kilometrów. Sporo jak na jeden dzień, ale nikt nie powiedział, że nie można go rozbić na dwa lub więcej odcinków.

Na miejskiej trasie turystycznej
Na miejskiej trasie turystycznej

Zobaczcie gdzie kręcone były poszczególne odcinki Sanatorium Miłości.

Kliknij i sprawdź gdzie były kręcone odcinki III sezonu Sanatorium Miłości

Odcinek 1.

Uczestnicy programu zakwaterowani w Sanatorium Wielka Pieniawa w sercu zdrojowego parku. Tuż obok znajduje się Pijalnia Wód, z piękną halą spacerową, mieszczącą dziś niezwykle klimatyczną kawiarnię. To właśnie tu nasi seniorzy spotykali się z Martą Manowską.

Pijalnia Wód
Pijalnia Wód

Odcinek 2.

Spływy Kajakowe na Nysie Kłodzkiej w Bardzie

Strona www:   https://www.ski-raft.pl/

Odcinek 3.

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku

Strona www:   https://minieuroland.pl/

Odcinek 4.

Kopalnia złota z Złotym Stoku

Strona www:  https://kopalniazlota.pl/

Odcinek 5.

Leśny Park Przygody Skalisko w Złotym Stoku

Strona www:  http://www.skalisko.eu/

Odcinek 6.

Park Zdrojowy Duszniki Zdrój

Ośrodka golfowy Golfspa Szczytna – Polanica Zdrój

Strona www:  http://golfspa.pl/

Odcinek 7.

Odcinek 8.

Tor saneczkowy w Polanicy – Zdrój

Strona www:  http://torpolanica.pl/

Odcinek 9.

Ranczo Panderoza w Dusznikach-Zdrój

Strona www:  http://panderozarancho.pl/

Odcinek 10.

Zamek w Międzylesiu

Strona www:  http://zamekmiedzylesie.pl/

To, co niestety jest plagą naszych polskich miast, wydaję się znajdować swoje apogeum właśnie w Polanicy. Mowa tu oczywiście o wszechobecnych, szpetnych reklamach dosłownie wszystkiego. Niesamowite, że usuwając ten bezmiar badziewia z dykty i pleksi, możemy sprawić by piękny kurort, który względnie bez szwanku przeszedł czasy komuny, mógł na nowo rozbłysnąć przedwojennym klimatem. Zachęcamy włodarzy miasta by spróbowali się przejść po nim z aparatem fotograficznym i zrobili ładne ujęcia. Bez uchwycenia reklam jest to zadanie naprawdę karkołomne.

Share: